Arbeitsblätter zum Herunterladen

5.6.11

Żywy język cz.2

Dzisiaj chciałabym napisać trochę o muzyce. Słuchanie piosenek w języku obcym to również doskonała okazja, aby nauczyć się nowych słówek czy zwrotów. Wiadomo, że słuchamy muzyki przede wszystkim dla rozrywki, jednak moim zdaniem można ją wykorzystać również do innych celów.

Słuchając piosenek po niemiecku (i nie tylko), nie można najczęściej zrozumieć każdego słowa, gdyż często wersy są za szybko wyśpiewywane albo słowa połykane. Wtedy warto znaleźć tekst danej piosenki i w ten sposób sprawdzić, jakich słów nie zrozumieliśmy. Wtedy szansa, że zrozumiemy dane słowo, gdy usłyszymy je następnym razem, jest bardzo duża. A możemy je usłyszeć nie tylko w piosenkach, lecz również oczywiście w rozmowach z rodzimymi użytkownikami języka. Dlatego moim zdaniem warto w ten sposób szkolić swoją znajomość języka obcego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w piosenkach bardzo często są stosowane słowa potoczne (które zawsze warto znać), a także różnego rodzaju skrócone słowa.

Dla zachęty przedstawiam kilka moich ulubionych piosenek po niemiecku. I obalam przy tym obiegową opinię, że po niemiecku nie da się śpiewać! Oczywiście, że się da, a nawet brzmi bardzo ładnie :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza